WhatsApp, bu hafta duyurulan heyecan verici açıklamalara göre, uygulamanın Apple iPad modellerine ve Android tabletlere geleceği bildiriliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Haber, bu haftanın başlarında yalnızca WhatsApp geliştirme ekibinin çoklu cihaz 2.0 işlevi üzerinde çalışmakla kalmayıp, aynı zamanda yeni işlev hazır olduğunda kullanıcıların iPad’i yeni bağlantılı cihaz olarak kullanabileceklerini belirten WABetaInfo’nun izniyle geliyor.” ve aynı zamanda Android tabletlerin ayrıca Android için WhatsApp’ta çoklu cihazı desteklemesi planlanıyor.

Yayınlanan rapora göre WhatsApp iPad’e geldiğinde bunu “yerel bir uygulama” ile yapacağını ve WhatsApp’ın tabletlerde de bağımsız olarak çalışacağını belirtiyor. Bu, iPad ve Android’deki WhatsApp uygulamalarının, kullanıcının telefonu yakın veya bağlı olmasa bile çalışmaya devam edeceği anlamına gelir.

Bu nedenle buradaki en önemli özellik, iPad’lerin ve Android tabletlerin ilk kez bir WhatsApp hesabına “bağlı cihazlar” olarak kullanılabilecek olmasıdır, bu da WhatsApp kullanıcılarının telefondan tablete sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekleri ve devam edebilecekleri anlamına gelir. Yani artık arkadaşlarına, aile üyelerine ve bağlantılarına sorunsuz mesaj gönderebileceksiniz.

Büyük bir tablet kullanıcısı ve büyük bir WhatsApp kullanıcısı olduğum için bu benim için çok heyecan verici. Şimdiye kadar çoğu teknoloji sever WhatsApp’ı hiçbir zaman tabletimde kullanamamıştır, yalnızca bağlı cihazlar olarak kurduğum bilgisayarlarda kullanmıştır. Yani akşamları koltukta dinlenirken iPad’imde yerel bir WhatsApp uygulamasını açabilecek olmaları ve hatta telefonun üst kattayken bile bunu yapabilmek herkes için ezber bozacak.

Yeni yerel WhatsApp uygulamalarının iPad ve Android tabletler için ne zaman çıkacağına dair henüz hiçbir şey bilinmiyor ve yayınlanan rapor basitçe “gelecekteki bir güncellemede” sunulacağını belirtiyor. İşte o zaman bu güncellemenin bir an önce düşmesini umuyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz