Son zamanların en hareketli girişimlerinden olan Taksi Çağırma (Paylaşma) hizmeti Uber, hem olumlu hem olumsuz günler geçiriyor.
Kullanıma başladıktan hemen sonra, dünya geneline yayılan ve yayıldığı ülkelerdeki yasalara takılan Uber tüm olumsuzluklara rağmen yoluna devam etmeye çalışıyor.
Uber‘i kullananlar daha önce Hindistan’da Kredi Kartı ile ödemeyi yapabiliyorken, yerel kanunlar nedeniyle bu ödeme şekli askıya alınmıştı. Yapılan değişikliklerle birlikte Hindistan’da yeni bir banka ile anlaşan Uber Kredi Kartı ile ödemeyi bugünden itibaren tekrar başlattı.
Son zamanlarda hareketli günler geçiren Uber, Fransa’da taksicilerin yoğun protestolarına maruz kalmış, Uber karşıtı etkinliklerde arabaları yakılmıştı. Fransa’daki durumlar karşısında Fransa içişleri bakanı olaya müdahale etmiş, yerel mahkemeleri göreve çağırmıştı. Dünden bu yana bu ülkedeki hizmetini askıya alan Uber’in buradaki yöneticilerinin de göz altına alındığı biliniyor.
Uber’in taksi sürücüsünün bir bayanı taciz ettiği ortaya çıkınca Uber’e tepkiler iyice çoğalmıştı. İşlemini iptal ettiği için de Uber Taksi Şoförünün bir kullanıcıyı tehdit etmesi bardağı taşıran son damla olmuştu.
Kısa sürede bu kadar olay çıkması, ileride hareketli günlerin yaşanacağını gösteriyor.
Uber Türkiye‘de sadece İstanbul‘da hizmet veriyor ve burada en büyük rakibi Bitaksi.

Uber Hindistan - Kredi Kartı ile Ödeme
Uber Hindistan – Kredi Kartı ile Ödeme

 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. UBER ŞOFÖRLERİ GREVDE.
    %25 LİK İNDİRİM SADECE ŞOFÖRLERİN KAZANCINDAN YAPILINCA YAKLAŞIK 250 ŞOFÖR GREVE GİTTİ.
    UBER YETKİLİLERİ KENDİ PAYLARI OLAN %20 LİK KISMA HİÇ DOKUNMADAN VE ŞOFÖRLERİN ONAYINI ALMADAN İNDİRİM YAPINCA HAKLI OLARAK ZARARINA HİZMET VERMEMEK İÇİN EYLEM YAPAN SÜRÜCÜLERİ SİSTEMDEN UZAKLAŞTIRIP 15 / 20 ARAÇ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDEN UBER MÜŞTERİLERİNE YOĞUNLUK VAR YETİŞEMİYORUZ GİBİ YALAN SÖYLEME VEDE DAGA AĞIRI GREV YAPAN SÜRÜCÜLER SANKİ ÇALIŞAN SÜRÜCÜLERİ TEHDİT EDİYORMUŞ GİBİ SÜRÜCÜLERİNE MARUZ KALACAĞINIZ SALDIRIDA GÜVENLİK İÇİN PROFOSYONEL GÜVENLİKÇİLERLE ANLAŞTIK.ZOR DURUMDA YARDIM İSTEYİN DİYE TEL.NO PAYLAŞMIŞ.
    OYSA BU ÜLKENİN RESMİ EMNİYET GÖREVLİLERİ YOKMU …Kİ GREV DEKİ HİÇ BİR SÜRÜCÜ GREV DELEN SÜRÜCÜYE HAKARET DAĞİL ETMEMİŞTİR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz