Twitter başkanı Jack Dorsay güvenlik açıklarını bularak, çözümleriyle birlikte Twitter‘ a ileten iki Türk öğrenciye özel davet gönderdi.
Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünde okuyan iki öğrencinin dünyanın en çok kullanılan mikro blog sitesi Twitter‘ ın güvenlik açığını bulup, sorunun çözümünü göndermelerinden sonra Jack Dorsay tarafından Amerika Birleşik Devletleri‘ ne davet edildi. Güvenlik açığını bulan ve bu açığı yazdıkları uygulama ile kapatan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant önümüzdeki günlerde San Francisco‘ ya gidecek.
twitterdan-turk-ogrencilere-davet-title
İki genç öğrenci Twitter‘ ın açıklarını bulmakla yetinmeyip aynı zamanda Periscope‘ ta bulunan açıkları da buldular. Bu açıkları da kapatmayı başaran Batuhan ve Cihan , bu sayede dünyanın birçok ülkesinden gelen mühendislerin katılacağı ve Twitter‘ ın yeni ürünlerinin tanıtımı yapılacağı “Twitter Flight” organizasyonuna katılacaklar.
21 Ekim‘ de gerçekleştirilecek organizasyon sayesinde öğrenciler; hem kendilerini hem de geliştirdikleri uygulamayı San Francisco‘ da  yatırımcılara tanıtma imkanı sunacaklar. Aynı zamanda Twitter‘ ın işleyişi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilecekler.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz