(Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi) NASA uzay araştırmaları ve uzaya yolculuk için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Daha önce uzaya araç gönderen ve uzaya yolculuk çağını başlatan NASA; araştırma / yolculuk maliyetlerini düşürmek adına yeni bir projeye imza atıyor. Uzay araştırmaları için ciddi anlamda maliyet harcayan, sürekli araç gönderen NASA, bu yeni proje ile birlikte araştırma maliyetlerini de ciddi anlamda düşürmeyi hedeflemektedir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

NASA uzaya asansör yapıyor.

Uzay Asansörü şuan için bir proje olarak adlandırılabilir. Ve bu projenin patentini teknoloji ve bilim firması Thoth Technology almış durumda.
Proje kapsamında 20 Km?lik bir mesafede uzay asansörü ile yakıt kullanımını sıfıra indirmesi ile beraber yüzde 30?luk bir kar elde edilmesi planlanıyor.
Teknoloji ve bilim firması  Thoth Technology CEO?su Caroline Roberts asansörde bulunan piste geri dönen araçların burada yakıt ikmali yapabilmelerini de sağlayacak projenin böylece ileride daha kolay ve araştırmaların daha sık yapılabilmesine olanak sağlayacağını belirtti.
Thoth Technology
Caroline Roberts

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz