Yaklaşık bir hafta önce T-Mobile, çok sayıda müşteri verisinin çalındığı bir veri ihlali yaşadı. Ne kadar veri? Başlangıçta 100 milyondan fazla müşteriyi etkilediği söyleniyordu ancak daha sonra T-Mobile’ın resmi rakamları 50 milyon civarında olduğunu ortaya koydu ve bu hâlâ birçok kullanıcıyı etkilemeye devam ediyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bununla birlikte, T-Mobile’ın CEO’su o zamandan beri öne çıktı ve şirketin müşterilerinden kamuoyu önünde özür diledi. T-Mobile CEO’su Mike Sievert, web sitesinde açık bir mektupta, saldırının ek ayrıntılarını ve şimdiye kadar öğrendiklerini paylaşırken müşterilerden özür diledi.

CEO Sievert konu ile alakalı şu açıklamaları yaptı:

“Bunun gibi saldırılar artıyor ve kötü yazılımcılar her gün sistemlerimize saldırmak ve onları sömürmek için yeni yollar bulmak için çalışıyor. Onlardan bir adım önde olmaya çalışmak için çok zaman ve çaba harcıyoruz ancak müşterilerimizi korumak için sahip olduğumuz beklentileri karşılayamadık. Bu maruziyeti önleyemediğimizi bilmek, bu olayın en zor kısımlarından biridir. Team Magenta’daki herkes adına gerçekten üzgün olduğumuzu söylemek istiyorum.”

T-Mobile, o zamandan beri müşterilerine iki yıllık kimlik hırsızlığı koruması sağladı. Ayrıca müşterileri, ücretsiz dolandırıcılık engelleme korumasına kaydolabilecekleri web sitelerini ziyaret etmeye teşvik ediyor ve faturalı müşterileri için Hesap Devir Koruması’nı kullanıma sunuyorlar.

T-Mobile veri ihlalinin gerçekleştiğini ve müşteri adları, doğum tarihi, sosyal güvenlik numaraları ve ehliyet bilgileri gibi kişisel bilgilerin çalındığını doğruladı.

İyi haber olarak gördüğümüz tek şey ise en azından hiçbir kredi kartı veya ödeme bilgisinin sızdırılmamış olmasıdır, bu nedenle belki de henüz kredi kartı numaralarınızı değiştirmenize gerek yoktur.

T-Mobile’de çalışan yetkili bir çalışan konu ile alakalı da şu açıklamaları yaptı:

“Müşterilerimizin korunmasını çok ciddiye alıyoruz ve bu kötü niyetli saldırının ışığında müşterilerimize özen gösterdiğimizden emin olmak için bu adli soruşturma üzerinde günün her saatinde çalışmaya devam edeceğiz.”

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz