Google+ ürününden beklediği gibi bir verim alamayan ve ürünün çöküşünü yavaş yavaş izleyen Google; alternatif uygulamalar geliştirmeye devam ediyor. Bu yeni uygulamaları ile kullanıcıların online içerik oluşturmalarına yardımcı olmak, bu kapsamda kullanıcı toplamak istiyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu durumlara derman arayan Google; Chrome,  YouTube ve Arama bileşenlerinin toplamından oluşan, belli konularda grupların tartışmalarına imkan sağlayacak yeni bir mesajlaşma uygulaması olan Spaces üzerinde çalışıyor. Yakın bir zamanda kullanıcıların karşısına çıkacak.

Aslında uygulamanın mantığı gayet basit. Siz herhangi bir konuda bir alan (Space) oluşturuyorsunuz. Bir başlık olarak düşünebilirsiniz.

Google Mesajlaşma Uygulaması Spaces Nedir?

Oluşturduğunuz bu alana arkadaşlarınızı davet ediyorsunuz ve tartışmaya başlıyorsunuz. Tartışırken internet ortamında araştırma yapmanız için gerekli olan tüm araçlar uygulama içinde dahili (yerleşik) geliyor. 

Spaces uygulamasından ayrılmadan; google araması yapabilir, YouTube’ den video bakabilir, Chrome kullanabileceksiniz. Gerekli tüm araçları uygulama içinden kullanıp, araştırdığınız bilgiyi bulup belirtilen alanda (Space) paylaşabileceksiniz.

Mesajlaşma; e-posta ya da istediğiniz herhangi bir yolla her alana doğru kişileri davet edebilirsiniz.

Google Spaces - Arkadaş Davet Etme

Yerleşik olarak sunulan Google Arama, Chrome, Fotoğraflar ve YouTube uygulamaları sayesinde, uygulamalar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan içerik bulabilir, paylaşabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz