Sosyal medya paylaşım butonlarını web sayfalarında görmeye alışkınız ancak bir uygulamanın içinde görmeye pek şahit değiliz.
Kısa bir zaman önce Skype; kendi Paylaş butonunu tasarladığını açıklamıştı. Paylaşım butonları dünyası yavaş yavaş renklenirken bugün bambaşka bir haber aldık.
Microsoft yaptığı duyuruda; sunum hazırlama aracı olan PowerPoint’ e Facebook ve Twitter paylaşma butonlarını eklediğini bildirdi.
Powerpoint sunumunuzda herhangi bir sayfayı Facebook ya da Twitter’ da paylaşmak için; panelin sol üst köşesine eklenen paylaş butonlarından birine tıklayarak ekran görüntüsü alıp paylaşabiliyorsunuz. Sunumu bir resim olarak paylaşabilir veya albüm oluşturabilirsiniz.

Aslında paylamaktan daha önemli bir geliştirme varsa o da paylaşının panelde canlı olarak gösterilmesi. Facebook veya Twitter’ a gitmeden Powerpoint içinde; yerleştirilen eklenti ile paylaşımınız ile ilgili etkileşimi görmeniz mümkün.
Wildfire’ de üst düzey yönetici olarak çalışan Vidyaraman Sankaranarayanan, Social Share olarak tanıtılan bu yeni özelliği tanıtırken şöyle diyor;
Büyük bir konferansta bir sunum yaptığınızı düşünün. O anda sunumunuzdan herhangi bir sayfayı Facebook veya Twitter’ da paylaşın. Sunumdan ayrılmadan Facebook paylaşımı veya atılan Tweet ile ilgili kullanıcıların tüm etkişileşimini o anda görün.
Bu güzel özellik şimdilik Microsoft Garage’ a geldi. Burada ilgili ekipler tarafından gerçek hayattaki kullanıcılara hazırlanıyor. Kullanıcı karşısına çıktığına iyi not alacağına inandığımız bir özellik.
 
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz