Görüntülü konuşma denilince ilk aklımıza gelen teknoloji tabi ki Skype oluyor. Daha önce Skype’ ın aynı dili konuşmayan kullanıcıların da rahatlıkla iletişim kurmasını sağlamak için Skype Translator uygulamasını yayınladığını buradan duyurmuştuk.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Görüntülü konuşma konusunda ilk olma özelliğini taşıyan Skype, gün geçtikçe yeni şeyler eklemeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Skype Translator‘ ı yayınlayarak farklı dili konuşan kullanıcıları için gerçek zamanlı çeviri yaparak iletişim kurmalarını sağlamaya başlamıştı.

Skype Translator ilk yayına sunulduğunda Mandarin Çincesi, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce ve İspanyolca dillerini destekliyordu. Uygulama bu listeye yeni bir dil daha ekleyerek Arapça desteği de vermeye başladı.

Microsoft‘ un yaptığı resmi açıklamaya bakıldığında Skype Translator‘ ın yalnızca Modern Arapça‘ yı desteklediğini öğreniyoruz. Modern Arapça dünya genelinde Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde konuşuluyor. Microsoft’ da yaptığı açıklama da desteklediği Arapça’ nın gazeteciler tarafından kullanılan ve okullarda öğretilen Modern Arapça olduğunu yerel ağızları desteklenmediğini vurguluyor.

Şimdilik en kaliteli çeviriler İngilizce ve diğer diller arasında olsa da kullanıcı sayısının artmasıyla Skype otomatik öğrenme tekniklerini kullanarak zamanla diğer dillerde de daha başarılı çeviriler sunması bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz