İlk olarak 1990 yılında çıkan Sennheiser Orpheus modeli 25 yıl aradan sonra yeni tarzı ve donanımıyla piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Sennheiser Orpheus ortalığı tekrar kasıp kavuracak gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sennheiser Orpheus 1990 yılında çıktığında döneme damgasını vurup “Dünyanın en iyi kulaklığı” ünvanının sahibi olmuştu. İlk çıktığında sınırlı sayıda üretilen ve tanesi 16 bin dolardan satılan kulaklıktan yaklaşık 300 adedi günümüze ulaşmış durumda ve e-ticaret sitelerinde neredeyse iki katına varan fiyatlarla hala satılmakta.

Sennheiser firması 25 yıl aradan sonra efsane kulaklığı tekrar piyasaya sürmeyi planlıyor. Nerdeyse on yıldır üzerinde çalışılan yeni kulaklık için  1990 yılında üretilen Orpheus modelinden ilham alınmış.  Bu kulaklıklar tamamen el yapımı ve Alman işçiliğinin en iyi örneklerinden biri. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi görsel olarak da mükemmel bir kulaklık aynı zamanda.

2016 Model Sennheiser Orpheus
2016 Model Sennheiser Orpheus

90′ lı yıllarda ahşap bir amplifikatöre sahip olan kulaklığın yeni modeli mermer amplifikatöre sahip. Daha önce de olduğu gibi yeni kulaklığın da şimdiye kadar ki en iyi ses kalitesine sahip olduğu iddia ediliyor. Tabi bu ses kalitesinin bedeli de öncekinden biraz fazla. 55 bin dolardan satılmaya başlanacak bu yeni modelin 2016 başında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz