Samsung Pay 2016 yılında Amerika‘da daha da aktif olmak istiyor. Bu sebeple Samsung Pay altyapısını online alışverişlerde yaygınlaştırmayı planlıyor. Paypal ödeme sistemleri gibi bir alternatif ödeme aracı olarak Amerika‘n piyasasına girmeyi hedefliyor. Reuters‘in haberine göre Samsung Cüzdan özelliğini sadece amiral gemisi olan üstün özellikli telefonlarında değil tüm telefonlarında kullanılabilir kılacak.
Samsung Global yöneticilerinde Thomas Ko‘nun belirttiğine göre gelecek yıl Samsung Pay özellikli akıllı telefon modelleri artacak. Hali hazırda bulunan Android Pay ve Apple Pay‘e rakip olarak çıkan Samsung Pay piyasada yer almak için büyük atılımlar yapacağa benziyor.
Ko‘nun belirttiğine göre Amerika‘da bu üç ödeme sistemi arasında en yaygın kullanılanı Samsung Pay. Belirttiğine göre hem daha çok kart tipini desteklemesi hem daha rahat ödeme kolaylığı ile daha çok tercih sebebi. Ancak yinede bazı eksikliklerin olduğunu insanların yine de böyle bir ödeme sistemine karşı güvensizlik hissettiğini de ekliyor. Yeni akıllı telefonlar ile Samsung Cüzdan‘ın yaygınlaşmaya başlaması ile insanlar telefon üzerinden ödemeye yaptıklarında bu güven sorununu da aşacaklarını düşünüyorlar.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz