Yakın tarihte en ince telefonu Galaxy A8‘in duyurusunu yapan Samsung, iPad‘den daha ince yeni tabletleri Galaxy Tab 2S‘leri de duyurdu.
Tabletlerin tasarımı için yoğun çaba harcayan Samsung; iPad’den daha ince olarak tasarladı. Normalde iPad’in kalınlığı 6.1 mm iken yeni geliştirilen Galaxy Tab 2S’ler 5.6 mm kalınlığında.
Tabletler 8 inç ve  9.7 inç olmak üzere iki farklı versiyonda çıkıyor ve ağırlıkları ise sırasıyla 265 gram ve 389 gram olacaktır. Bu incelik ve ağırlık özellikleri ile yeni tabletler son derece önemli birer cihaz halini alıyor.
Android 5.0 Lollipop yüklü gelen tabletler 3 GB RAM, 32 veya 64 GB dahili hafıza ile geliyor. Aynı zamanda microSD kart ile 128 GB’ye kadar hafıza arttırılabilir. Tabletlerde ön kamera 2.1 megapiksel ve arka kamera 8 megapiksel olacak. Ayrıca tabletler beyaz ve siyah renkte olabilecek.
Yeni çıkan tabletler Galaxy Tab 2S‘lerin fiyatı ile ilgili Samsung tarafından şimdilik bir açıklama yapılmazken, tabletlerin ağustos ayında tüm dünyada satışa sunulacağı bilgisi veriliyor.

 
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz