Olimpik oyunlar yakınlaşıyor ve Rio Karnavalı başlamak üzereyken  Duolingo tarafından yapılan bir açıklama bölgeye gidecek turistleri sevindirecek. Duolingo ve Uber’ in birlikte hayata geçirdiği UberEnglish özelliği Brezilya?nın Rio de Janerio kentine de getirildi.
Rio karnavalı yaklaşırken çok sayıda turist etkinliklerde yer almak için Brezilya’ ya akın ediyor. Burada karşılaşabilecekleri en önemli sorunlardan biri; dertlerini anlayabilecek kadar İngilizce bilen birilerini görememek.
Taksi çağırma servisi Uber’ in; başka ülkelerde kişilerin taksi çağırırken İngilizce bilen şoförleri seçebilmek için devreye aldığı UberEnglish özelliği turistler için büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu servis sayesinde sadece İngilizce bilen şoförleri seçip çağırabiliyorsunuz.
UberEnglish şoförler Duolingo’ den İngilizce sertifika alıyorlar. Duolingo tarafından yapılan açıklamada şuan 1400 UberEnglish şoför mevcut ve her geçen gün bu sayı artıyor. UberEnglish şoförlerini bulmak için uygulamaya eklenen yeni sekmeye tıklayabilir ve İngiltere bayrağına sahip olan araçları seçebilirsiniz.
UberEnglish özelliği ilk olarak Kolombiya’ da devreye alınmıştı. Bu adım sonrası Duolingo’ e göre yaklaşık 1000 kişi sertifika almak üzere başvuru yaptı.
Uber ve Duolingo ortaklığı ile hayata geçirilen UberEnglish özelliği sayesinde İngilizce konuşabilen şoförleri çağırabilirsiniz.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz