Reddit altüst ettiklerini tamamen kabul etti. Son birkaç yıldır kullanıcıları dinlemediği için Cuma günü Reddit topluluk yöneticisi Victoria Taylor kovulacak gibi. Reddit’in gönüllü moderatörleri geçen hafta Taylor’ın işten çıkarılacağını duyunca sistemli bir şekilde Taylor için yazılan protesto içerikli konuları kapattılar.
Reddit geçici CEO’su Ellen Pao topluluk üyelerine aşağıdaki mesajla bir özür iletti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Biz çuvalladık. Sadece 2 Temmuzda değil, son birkaç yıldır. İyi iletişim kuramadık ve geçen yıllar içinde topluluk ve yönetim kısmında şaşırtıcı büyüklükte değişikliler yaşanmış. Öncelikle sizden özür diliyor ve söz veriyorum ki; yıllar boyu topluluğumuzu yöneticilere teslim etmedik, bundan sonrada böyle olacak. Bizim hakkımızda görüşleriniz ve istekleriniz vardı, ancak biz her zaman duyarlı olamadık. Reddit’in yöneticileri benim ve bizim gözümüzde güven kaybetti.
Şimdi ise, uzun bir geçmişi olan bu kuruluşun hataları olduğunu kabul ediyoruz. Reddit için yaptığınız her şey için minnettarız ve bundan sonrası bizim sorumluluğumuzdadır.

 
Sonrasında Pao geliştirmek için bir sözle devam ediyor. Bunu direk sözlü ifade etmiyor, ancak u/deimorz  ve  u/weffey in yönetim için geliştirdikleri bir uygulamadan bahsetmelerinden anlıyoruz. Pao ek olarak da u/krispykrackers ‘ı yönetici savunucusu olarak tayin ediyor ve eski yöneticileri varsayılan olarak arayabileceklerini ve güncel iş akışlarını geliştireceklerini söyledi.
Poe’nin yazdığı bir yazı da bunu destekler şekilde; “Yöneticilerin,ben dahil, toplulukla daha iyi iletişim kurmasını sağlayacak bir yol bulmaya gidiyoruz.”.
Bu yazısının altına gelen çoğu yorum olumsuz olsa da Pao cevaplamaya gayret etti.
reddit_content
 
Özür konuşmasının ilginç bir yanı ise, Pao Taylor’un kovulmasına sebep olacak icraatları yada davranışları hakkında hiçbir şey belirtmemiş olması.
 
Orjinal Yazı –> Reddit: ?We Screwed Up?

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz