PlayStation hayranları PlayStation 5 ilgili her sızıntıyı oldukça fazla ilgileniyor. Sony yeni nesil oyun konsolunu ile ilgili bilgileri azar azar paylaşıyor. Son olarak, PlayStation 5 Kolunu DualSense duyuruldu. PlayStation 5 DualSense yenilenen tasarımı ve renkleriyle karşımıza çıktı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

İşte karşınızda PlayStation 5 Kolu DualSense

PlayStation 5’in adım adım ayak seslerini duyuyoruz. PlayStation 4’te DualShock 4 ile karşımıza çıkan Sony, PlayStation 5 kolu DualSense ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Paylaş butonu oluştur olarak isim değiştirdi.Bir çok oyuncu tarafından test edilen kol farklı el boyutlarına sahip ve ergonomiye uygun hazırlanmış.

Sony, DualSense ile birlikte hedefini şu şekilde açıkladı:

“DualSense ile hedefimiz, oyunculara, kutuyu açar açmaz oyun dünyasına taşınma hissi vermek. Oyuncuların oyun oynarken kontrolcüyü kendilerinin bir uzantısı gibi hissetmelerini istiyoruz. Öyle ki ellerinde olduğunu bile unutacaklar”

Titreşim seviyeleri de DualSense ile birlikte artık daha fazla olacak. Bu titreşim seviyeleri oyundaki sahnelere göre değişecek. L2 ve R2 tuşlarında açının değiştirildiği de açıklandı. Bunun sebebi ise bu tuşların baskıya göre yanıt verecek olması.

Sony DualSense’in pil ömrünü korumak adına çalışmalar yapıldığı da belirtildi.

Yeni kontrolcüyle ilgili Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan‘dan da PlayStation topluluğunda bir mesaj yayınlandı:

“DualSense, önceki kontrolcülerimizden radikal bir şekilde ayrılıyor. Yeni kontrolcü, PS5’teki birçok yenilikçi özellikle birlikte oyunlar için dönüştürücü olacak. PS5’in yıl sonundaki lansmanına doğru ilerlerken, bu heyecan verici yolculuğu bizimle paylaştığı için PlayStation topluluğuna teşekkür etmek istiyorum. Önümüzdeki aylarda PS5 hakkında, konsol tasarımı da dahil olmak üzer,e daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz”

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz