Google’ın Pixel telefon serisi, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a ve yakında çıkacak olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’dan oluşuyor. Bu baş döndürücü liste yakında azalabilir ancak şimdilik tüketiciler, her bir modeli araştırmak ve hangisinin ihtiyaçlarına en uygun olduğuna karar vermek gibi zor bir görevle karşı karşıya.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bu karşılaştırmada, Pixel 5 ve Pixel 5a arasındaki farkları inceleyerek birincisinin gerçekten ekstra paraya değip değmediğini veya para biriktirip Google’ın Pixel ailesindeki en yeni üyeyle devam etmeniz gerekip gerekmediği hakkında bilgi vereceğiz.

Google Pixel 5 ve Pixel 5a Fiyatı

449 ABD doları karşılığında Pixel 5a, Snapdragon 765G, 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile tek bir yapılandırmada olacak. Pixel 5a yalnızca ABD ve Japonya’da satışa sunulacak. 699 dolardan başlayan fiyatlarla Pixel 5, bu yıl Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun gelişine kadar piyasadaki en pahalı Pixel telefon. Snapdragon 765G yongası, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Yazma sırasında Pixel 5’i stokta bulmak zor; ancak, gecikmeli bir gönderim tarihi ile Amazon’dan satın alınabilir.

Pixel 5 ve Pixel 5a tasarımı

Bu iki telefon da, arka tarafında parmak izi sensörü bulunan yuvarlatılmış dikdörtgenler olmaları bakımından birbirine çok benziyor. Sol üst köşede standart bir geniş açılı lens ve ikincil ultra geniş açılı sensör barındıran aynı sincap kamera modülüne bile sahipler.

Benzer görünebilirler ama kardeş rakipler aynı hissetmiyor. Pixel 5’in %100 geri dönüştürülmüş alüminyum kasası, tutmayı kolaylaştıran kumlu, pürüzlü bir dokuya sahiptir. Pixel 5’in pürüzlü yüzeyinin aksine, Pixel 5a’nın elde harika hissettiren ve telefonu diğerlerinden daha kavrayıcı yapan pürüzsüz, yumuşak yüzeyi vardır. Pürüzlü ve pürüzsüz, ancak sonuçta, her iki telefonu da tutmak rahat.

Pixel 5 ve Pixel 5a pil ömrü ve şarj

Kâğıt üzerinde, 4.680mAh pili olan Pixel 5a, Pixel 5 ve 4.080mAh hücresine göre hafif bir dayanıklılık avantajına sahip olmalıdır. Pratikte, her ikisi de bir şarjla tam bir gün rahatça sürse bile hemen hemen aynı durumdalar.

90Hz yenileme hızı etkin olan Pixel 5, pil testlerinde 9 saat 29 dakika sürdüğü açıklanıyor. Değişken yenileme hızını 60Hz’e düşürdüğümüzde, Pixel 5 önde geldi ve 9 saat 53 dakika sonra kapandı. Pixel 5a, bu iki çalışma zamanı arasına düşerek 9 saat 45 dakikada çıktı. Her iki telefonun da gerçek dünya kullanımımız sırasında, özellikle iki gün boyunca yaklaşık 10 saat ekran açık kalan Pixel 5a’nın iyi performans gösterdiğini belirtmekte fayda var.

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz