PayPal ve GFK – Yılbaşı Alışveriş Araştırması

0
726

2016 yılına girmek üzereyken yakın çevremize yılbaşı hediyesi almak için internet dünyasını yoğun bir şekilde kullanmaya başladık.
Hediye almak üzere internetten alışverişin en yoğun olduğu bu dönemde PayPal, yılbaşı hediye alışverişlerimiz için nasıl hazırlandığımızı ve neler satın aldığımızı incelemek amacıyla bir araştırmaya imza attı.
PayPal adına GFK tarafından aralarında Türkiye?nin de bulunduğu 5 ülkeden 5000 tüketicinin katıldığı geniş katılımlı bir araştırma yapıldı.
Yapılan araştırma kullanıcıların online alışveriş davranışları hakkında önemli bilgiler veriyor. Araştırma sonucunda çıkan maddelerden önemli olanlardan bir kaç tanesini listeliyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yılbaşı alışverişlerimizde neler yapıyoruz?

  • Bu yıl size verilen Yılbaşı hediyelerinden bazılarının sadece masaüstünden değil akıllı telefonlar veya tabletlerden de alındığına şahit olacaksınız.
  • Türk kullanıcıların %87,1?i Yılbaşı alışverişlerini yaparken mobil cihaz kullanıyorlar.
  • Günümüzde, %80,2?lik oran ile en fazla 26-35 yaş arasındaki kişiler Yılbaşı hediyelerinin büyük çoğunluğunu internetten alıyor.
  • Araştırma sonuçlarına göre; online ya da fiziksel mağazalardan alınmalarından bağımsız, Yılbaşı?nda en çok giyim, ayakkabı ve aksesuar hediye edilmesini istiyoruz. Aynı zamanda dijital ürünler de gün geçtikçe cazibesini artırıyor.

Yılbaşında yapılan alışveriş çılgınlığını özetleyen bir kaç resmi galeriden inceleyebilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz