İçerik oluşturucuların resimlere, videolara ve diğer medyalara ücretli abonelikler sunmasını sağlayan OnlyFans platformu, cinsel içerikli materyallerin yayınlanmasını yasakladığını duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Platformun, kendilerini seks işçisi olarak sınıflandıran pek çok kullanıcı kitlesinin geçim kaynaklarını etkileyeceği kesin olan bu köklü değişiklik, şirketin ödemeleri işleme koyma konusunda güvendiği finans kurumlarının baskısı altına girmesiyle ortaya çıkıyor.

OnlyFans içerikleri artık nasıl olacak?

Şirket, kullanıcıların abonelere çıplak resim ve video göndermesine izin vermeyi planlıyor, ancak pornografi 1 Ekim’den itibaren yasaklanacak. Bunun yerine OnlyFans, müzisyenler, şefler ve diğer yeteneklere sahip kişiler için bir yer olarak yeniden markalaşmak istiyor.

OnlyFans, Reuters tarafından yayınlanan bir raporun ardından yaptığı açıklamada şu cümleleri kurdu:

“Platformumuzun uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlamak ve kapsayıcı bir içerik oluşturucu ve hayran topluluğuna ev sahipliği yapmaya devam etmek için içerik yönergelerimizi geliştirmeliyiz.”

Şirket ayrıca “içerik yönergelerindeki bu değişiklik boyunca içerik oluşturucularımızı aktif olarak desteklemeyi ve yönlendirmeyi” planladığını söyledi. Önümüzdeki günlerde içerik yönergelerindeki değişiklik hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacak.

Alınan bu karar ile birlikte, OnlyFans’a tam zamanlı veya yarı zamanlı işlerini yürütmek için güvenli bir alan olarak güvenen birçok seks işçisini platformsuz bırakıyor.

Pandemi boyunca birçok rapor, insanların karantina sırasında kiralarını ve faturalarını ödemenin bir yolu olarak OnlyFans’a nasıl başvurduğuna odaklandı. Bununla birlikte, hâlâ seks işçiliğini çevreleyen ve doğru bir karar olarak, OnlyFans, öne çıkaran ve 1 milyar dolarlık bir değerleme getiren kullanıcıları terk etmeyi seçti. Birçok sosyal medya kullanıcısı şirketi ihanetle suçluyor.

Farklı bir NSW platformunun yokluğunda yükselip yükselmeyeceği ve değişikliklerle donanların çalışmaya devam etmesine izin verip vermeyeceği henüz belli değil, ancak şu anda OnlyFans içerisinde cinsel içerik ile para kazanan içerik yaratıcıları olması büyük sorun gibi gözüküyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz