Nokia‘ nın akıllı telefon pazarına dönüş yapmak istediğini bu haberimizle duyurmuştuk. Yine bir sızıntı vakasıyla  Nokia’ nın yeni telefonu C1‘ i görmüş olduk. Bu telefonun hem Android hem de Windows işletim sistemine sahip olması bekleniyor.
Nokia bundan yalnızca on yıl öncesinde telefon pazarının yıldızıydı. Hala bu telefonu kullananlarımızda yok değil. Ama akıllı telefonların da çıkmasıyla tercihler değişti ve Nokia telefon pazarında geri planda kaldı.
nokia-c1-title
Nokia şirketi pazarda tekrar söz sahibi olmak için Microsoft’ la 2016′ ya kadar sürecek bir anlaşma yapsada, bu anlaşma istenilen başarıyı elde edemedi. Microsoft ve Nokia işbirliği ile üretilen Lumia serisi istenileni veremeyip, anlaşma da sora ermeye yaklaşınca, Nokia‘ nın yeni bir telefon çıkaracağı dedikoduları gelmeye başlamıştı.
Yakında piyasaya sürülecek ve  C1 adı verilen bu telefonla ilgili yeni sızıntılar gelmeye başladı.  Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla, yeni çıkacak bu telefon hem Android hemde Windows işletim sistemlerine sahip sahip olacak. Nokia bu çıkışıyla hem Android severlere hem de Windows severlere göz kırpmış oldu. Aynı zamanda telefonun dört farklı renge sahip olacağı da görünüyor.
Yeni çıkacak olan telefonla ilgili bilgiler bu kadarıyla sınırlı olsa da, telefonun 2016 yılında tanıtılması bekleniyor. Bu sayede bizde özlediğimiz Nokia logosunu tekrar telefonlarımızda görebileceğiz. Cacık Sever ekibi olarak, Türkiye’ de Nokia’ yı tercih edeceklerin sayısının hayli fazla olacağını düşünüyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz