Daha önce duyurusu yapılan Apple Pay; İngiltere resmen aktif hale getirildi.
Mobil ödeme sistemlerinden Apple Pay ilk olarak Amerika’da başlamış burada kullanıcıların yoğun ilgisini toplayabilmişti. Kullanıcı deneyiminden memnun olan Apple Avrupa’ya açılış kapısı olarak İngiltere’yi seçti.
İngiltere’de hayata başlamadan önce American Express, First Direct, HSBC, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, Ulster Bank, Bank of Scotland ve Lloyds Bank gibi bankalarla anlaşan Apple; işe başladığı ilk gün 250.000‘den fazla noktada kullanılabilir durumda kullanıcılara sunuldu.

Apple Pay - İngiltere'de Anlaşmalı Olduğu Bankalar
Apple Pay – İngiltere’de Anlaşmalı Olduğu Bankalar

Londra metrosunda ve öde-geç olarak adlandırılan sistemlerde, 20 Pound ve altı hızlı ödemelerde kullanılacak olan Apple Pay yeterli ilgiyi gördükten sonra bu tutarın 30 Pound olma ihtimali yolda gibi görünüyor. (Sonbahar tahmin ediliyor)
Bu gelişme ile birlikte Avrupa kapılarını aralayan Apple diğer ülkelere yayılma girişimlerini de sürdürmek istiyor. Apple gibi bir firma için İngiltere küçük bir pazar yeri gibi görünse de, asıl hedefleri Çin pazarına girmek. Konu ile ilgili temasları devam eden ve halen daha tüm problemlerini gidermeyen Apple; Çin pazarı için heyecan duymaya devam ediyor.
Yeni pazarlar yeni rakipleri de beraberinde getiriyor elbette. Hedefindeki ülkelere yayılmaya başladıktan sonra şuan aktif halde olan ve belli bir kullanıcıya ulaşabilen, Samsung Pay, CurrentC ve Android Pay ile rekabet sürecine girecek.
Türkiye‘ye ne zaman geleceği belli olmayan Apple Pay, yayılmaya başladıktan sonra Türkiye pazarına gelmek isteyecektir.
Apple Pay Artık İngiltere'de
Apple Pay Artık İngiltere’de

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz