Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘ un Windows 10 dağıtımında 200 milyona ulaştığını buradan duyurmuştuk. Haberin devamında da milyar hedefine ulaşması için mobil dağıtımına bir an önce geçmesi gerektiğini belirtmiştik.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft bizi duymuş olmalı ki 🙂 Microsoft’ tan Windows Phone 8.1 işletim sistemli akıllı telefonlar için  Windows 10 Mobile dağıtıma başlayacağı haberleri geliyor. Microsoft Windows 10 Upgrade Advisor uygulamasının beta sürümünü yayınladığını buradan öğrendik. Daha önceden buna benzer bir aracın PC kullanıcılarının Windows 10‘ a geçişi için hazırlandığını biliyoruz.

Uygulamanın tanıtımının yapıldığı kısımda Windows Phone 8.1‘ e yüklü akıllı telefonun Windows 10 Mobile yüklemeye uygun olup olmadığını kullanıcıya bildireceği anlatılıyor. Şimdilik uygulamayı herkes indiremese de yakın zamanda herkes için kullanılabilir durumda olacağı düşünülüyor.

Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinde direk Windows 10 Mobile kurulu olsada, eski akıllı telefonlar için henüz güncelleme gelmemişti. Uygulamaya gelecek olursak, kullanıcılara güncelleme yapmadan alan yaratmaları gerektiğini bildiren uygulamanın eski işletim sistemine nazaran daha fazla yer kaplayacağı düşünülüyor. Aynı zamanda uygulama  SD karta veya One Drive‘  a aktarabilecek video, fotoğraf ve dosyalar konusunda kullanıcılara önerilerde bulunuyor.

Şirketin önümüzdeki haftalarda dağıtıma başlayarak daha geniş kitlelere ulaşılması bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz