Bitcoin hepimizin bildiği üzere herhangi bir merkez bankası veya resmi bir kuruluş ile ilişkisi olmayan  elektronik bir para birimi. 2009‘ da hayatımıza giren Bitcoin ağı son zamanlarda ilgisini yitirmeye başlamıştı. Microsoft‘ un son hareketi de bu ilgi kaybının kanıtı oldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Microsoft, Windows uygulama mağazasında kullanıcılarının ödemelerini Bitcoin’ le yapmalarına izin veriyordu. Kullanıcılar Windows mağazalarında hem ödeme yapıp hemde dilediklerinde kişisel hesaplarına Bitcoin ekleyebiliyorlardı.

Microsoft’ a gelen son güncelleme ile Bitcoin desteğini kaldırdığı anlaşıldı. Hesaplarında Bitcoin olan kullanıcılar ödemelerini Bitcoin’ le yapabiliyorlar ancak yeniden Bitcoin yüklemesi yapamıyorlar.

Microsoft’ un Bitcoin desteğini kaldırmasının nedeni kullanıcılar tarafından beklenildiği gibi yoğun ilgi görmemesinden kaynaklanıyor. Anlaşılan Microsoft da çok sık kullanılmayan bir ödeme seçeneği için sürekli altyapı desteği sağlamak istemiyor. Bu maliyet beklenen ilgiden az olmasından dolayı Microsoft Bitcoin desteğini kaldırmış görünüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz