Bazı uygulamalara bakıldığında arayüzünün çok basit olduğunu sanki hiçbir şey yapmadığını düşünürsünüz. LuckyTrip de bu uygulamalardan biri. Artık IOS cihazlar için kullanılabilir durumda ve size bir dokunuşla bir tatil planı çıkarabiliyor.
Belki bu hissi Google‘ un “Kendimi Şanslı Hissediyorum” özelliğinden yola çıkarak aldılar. Temel olarak siz uygulamaya seyahat için ayırdığınız bütçeyi söylüyorsunuz ve “Şanslı” butonuna basıp karşınıza çıkacak seyahat planına bakıyorsunuz. LuckyTrip size yolculuk tipi, konaklama seçenekleri ve gittiğiniz şehirlerde yapılacaklar hakkında öneriler sunuyor.
LuckyTrip kurucularından Tiff Burns‘ un dediğine göre “Bir seyahat planını oluşturmak (yolculuk tipi, konaklama vb.) çok zahmetli ve karmaşık bir iş. Geleneksel seyahat siteleri karşınıza karman çorman yüzlerce seçenek sunuyor ve siz bunların arasından en makul olanı bulmaya çalışıyorsunuz. Ortalama bir insan bir seyahat planı için 7 farklı platform dolaşmak zorunda ve en iyi ihtimalle 6 saatini bu işe ayırmalı. Bizde tam bu sorunu çözecek bir uygulama tasarladık.”

Bütçenizi belirleyin, şansınıza güvenin
Bütçenizi belirleyin, şansınıza güvenin

“Bir seyahat planına göre en uygun uçuşları Sykscanner dan bulup, kalmak için en güzel yerleri de Booking.com dan seçtikten sonra sıra şehirde yapılabileceklerden bir tavsiye listesi çıkarmaya geliyor. Tüm bunları sizin için araştırıp size sunuyoruz. Çıkardığımız teklifi beğenmediniz mi? Şanslı demeniz yeterli biz size yepyeni bir seyahat planı ile gelelim. Bu seyahat planını kaydedebilir, arkadaşlarınıza da paylaşabilirsiniz.”
Uygulama kullanılabilirlik kriterleri de göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Uygulama asıl cesaretini, düşünmeden ani karar veren, keşfeden ve macerayı seven tatilcilerden almayı öngörüyor. Bir hafta sonu kaçamağı yada ufak bir mola için uygulama yola çıkmaya hazır.
Uygulama tutarlı cevapları oluştururken arka planda güçlü iş ortakları ile çalışıyor.
Uçuş kontrolleri için Skyscanner
Konaklama bilgileri için Booking.com
Şehir tavsiyeleri için tripadvisor
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz