Linux platformunun kurucusu ve babası olarak tanıdığımız Linus Torvalds bu hafta ilginç bir paylaşım yapmıştı ve 15 yıldır kullandığı ana bilgisayar sistemini tamamen değiştireceğini duyurmuş oldu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Linux`un Hızı arttı

Linus Torvalds uzun yıllardır Intel tabanlı işlemci kullanmaktaydı ve ana çekirdek geliştirmelerini de bu sistem ile yapmaktaydı. Kısa bir süre önce sürpriz bir kararla AMD cephesine geçme kararı almıştı. Torvalds oldukça memnun olduğunu açıkladı.

Ünlü isim yaptığı açıklamada 15 yıldan bu yana kullandığı Intel tabanlı sistemi değiştererek AMD Ryzen Threadripper 3970X işlemcisine geçtiğini bildirdirmişti ve son dönemde paylaşmak istediği en heyecan verici olaylardan biri olduğunu ifade etmişti.

7nm sürecindeki Zen 2 çekirdeklerini barındıran AMD Ryzen Threadripper 3970X işlemcisi Torvalds’ın test yapılarını 3 kat daha hızlı işlemeye başlamıştı. Torvalds sonraki yapı güncellemelerinde bu hızı çok daha net bir şekilde hissedeceğini belirtti.

Torvalds daha önce de açık kaynak platformlarına karşı çıkan veya engel olan teknoloji devlerine yaptığı sansasyonel çıkışları ile de gündeme gelmiş durumdaydı. Bakalım Intel cephesinden bu hamleye bir cevap gelecek mi?

Sizce Hangi İşlemci Daha Güzel ? (Yorumlarda Yanıtlayın)

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz