Okumayı seven biriyseniz hele hele eski kitaplara da merakınız var ise Shelfie tam sizlik. Kurucularının Peter Hudson ve Marius Muja düşüncesi var olan kitaplığınızın bir resmini çekip sizin kitaplarınız ücretsiz yada indirimli olarak dijital kopyalarını bulmak. Bu sayede de kitaplığınızı online bir hale getirmek.
Hudson ve Muja British Columbia Üniversitesi‘ nde birlikte okumuşlar. Dijital kitaplar üzerinde “big data” problemleri üzerine çalışmışlar.

Shelfie Mobil Chazlarda
Shelfie Mobil Chazlarda

Kendilerinin finanse ettiği bir startup olarak başlayan arkadaşlar, 2014 başlarında aldıkları yatırım ile de büyüme yolunda kararlılar.
Kurucularının söylediğine göre “Standart bir Shelfie kullanıcısı kitaplıklarındaki kitapların %10 ile %20 sini bedavaya yada çok büyük indirimlerle alabilecek”.
Bunun dışında ücretli içerikleri diğer dijital kitap sağlayıcılarla denk olarak çalışmakta. Hatta satın alınan bir kitap başka cihazlarınıza da aktarılabilecek.
Yayımcılar bu yeni uygulamaya karşı gösterecekleri tutumu daha çok netleştirmiş değiller. Ancak zaman içerisinde Shelfie‘ nin kullanımının artması pazarda önemli bir kalem olmasını sağlayacaktır.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz