İstanbul‘da sürekli toplu taşıma araçlarını kullananlara yönelik Yandex’in geliştirdiği toplu taşıma planlama uygulaması : Yandex Metro
Bugün İstanbul’da bir yere kendi arabamız ile gitmek istediğimizde; haritalardan, navigasyon cihazlarından faydalanıp gideceğimiz yere en kısa zamanda ve trafiğe en az takılmak suretiyle gidebileceğimiz uygun rotalar öğrenip, bu önerilen yollardan gitmeye çalışıyoruz.
Buna benzer bir şekilde, gideceğimiz yere toplu taşıma araçları ile gideceksek, Yandex Metro hangi vasıta ile gidebileceğimizi bize gösteriyor. Yandex Metro‘nun önerdiği taşıtları kullandığımızda gideceğimiz yere en kısa zamanda gidebileceğiz.
Bununla da yetinmeyen uygulama; eğer metro ya da tramvaya binecekseniz, gideceğiniz yere en kısa sürede gitmeniz için hangi vagondan binmeniz gerektiğini bile çok basit bir arayüz ile gösteriyor. Sadece vasıta önermiyor, vasıtaya nereden bineceğinizi de öneriyor.
Uygulamanın Andorid ve IOS sürümleri mevcut. İndirip kullanmaya başlayabilirsiniz.
 

Yandex Metro Ekran Görüntüsü
Yandex Metro Ekran Görüntüsü

Yandex Metro uygulamasını kullanmaya başlayan okurlarımızın (olumlu / olumsuz) deneyimlerini yorum kısmında paylaşmalarını rica ederiz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz