YouTube TechSmartt kanalında çalışan Amerikalı Keaton Keller, Avusturya’ nın Sidney kentinde iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlarının düşme testini yaptı.
Aşağıdaki YouTube videosunda iPhone 6S ve iPhone 6S Plus telefonlarının düşme testini inceleyebilirsiniz. Video’ nun aşağısında biraz açıklama yapacağız.

Kırılamaz denilen iPhone telefonlar kırılıyor mu?
Keaton Keller farklı yüksekliklerden iPhone düşme testlerini yapıyor.
Yapılan bu testler tamamen kullanıcıların kullanım senaryolarına göre işleniyor.
Birincisi telefonu cebimizden çıkarırken düşerse?
Bu durum için bir cebinde iPhone 6S ve diğer cebinde iPhone 6S Plus yer alıyor. İkisini aynı anda çıkardığında ikisi de yere düşüyor ve herhangi bir hasar meydana gelmiyor.
İkincisi telefonla konuşurken telefonun düşmesi?
Bir elinde iPhone 6S ve diğerinde iPhone 6S Plus ile konuşuyormuş gibi yaparken iki telefonu da aşağıya doğru bırakıyor. Bu durumda da yere düşen iki telefona birşey olmuyor.
Üçüncüsü eller baş seviyesinin üstünde iken telefon düşerse?
Keaton Keller telefonları ellerine alıp ikisini yukarıya kaldırıyor ve en üstten ikisini aşağıya bırakıyor. İki telefon yere düşerken iPhone 6S’ın ekranı kırılırken iPhone 6S Plus’ ta herhangi bir sorun oluşmuyor. Bu durumda kırılan iPhone 6S için şunu belirtmekte fayda var, ekran kırılmış olmasına rağmen dokunmatikte herhangi bir sorun oluşmuyor, telefon çalışıyor.
Dördüncü ve son test?
Son durumda iPhone 6S kırıldığı için sadece iPhone 6S Plus ile devam ediyor. Bu sefer daha yüksekten telefonu bırakmak istiyor. Bir sandalyenin üzerine çıkıyor ve telefonu eliyle en yukarıya kadar kaldırıp yüz üstü serbest bırakıyor.
Son durumda ekranın olduğu tarafa çok sert bir biçimde düşen iPhone 6S Plus çok ciddi bir ses çıkarıyor. Bu sesi duyan Keaton Keller; telefonun kırıldığını düşünüyor. Ancak telefonu kaldırıp baktığında bir sorun görmüyor. iPhone 6S plus metrelerce yükseklikten düşmesine rağmen kırılmıyor.
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz