Apple IOS 9.3.3 Beta 1 versiyonun geliştiricilerin kullanımına açtı. Aslında yakın zamanda IOS 9.3.2 versiyonunu genel kullanıcılar için yayınlayan Apple bu versiyon ile büyük yenilikler yerine yazılımsal sorunları gidermeyi hedefliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Gelen yeni versiyon numarası düşük bir versiyon numarası olduğundan dolayı da büyük yenilikler beklememek gerekir. Beta sürümü sadece Apple geliştiricilerine sunulmuş durumda. Geliştirici iseniz ve yeni versiyonu indirmek istiyorsanız; bu yeni betayı Apple Geliştirici Merkezi üzerinden indirebilirsiniz.

9.3.2’den hemen sonra 9.3.3

Apple IOS
Apple IOS

Yukarıda belirttiğimiz gibi 9.3.2 versiyonu daha yeni çıkan bir versiyon. Bu versiyonun çıkmasındaki asıl amaç yazılımsal sorunları gidermekti. Ancak çıkan yeni versiyon çok daha farklı yazılımsal sorunlara yol açtı. Hatta o kadar ki Apple bazı cihazlardan bu güncellemeyi geri çekti.

 

Bu kadar hızlı güncellemeler bir sorun olduğunu mu işaret ediyor?

Bugüne kadar Android IOS kapışmasında IOS‘un elini kuvvetlendiren IOS işletim sisteminin sorunsuz kolay kullanılabilen bir işletim sistemi oluşu idi. Ancak IOS 9 versiyonu ile birlikte Apple yazılımsal olarak ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Bu sebeple acele şekilde yeni bir güncelleme yayınladı ancak bu durum var olan sorunları düzeltse de farklı sorunlar ortaya çıkardı. Bu sebeple hızlı bir şekilde yeni bir güncellemeye gidiliyor gibi gözükmekte.

Yaşanan bu sorunların uzun vadeye yayılması durumunda Apple için prestij kaybı oluşturacaktır. Yakın zamanda güncellemenin genele açık halde yayınlanmasının ardından sorunlar yaşanmaya devam ederse Cacıksever ekibi olarak yayınlayacağız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz