Gittigidiyor.com‘un instagram üzerinden alışveriş devrini başlattığını bildirdiğimiz yazımızda; Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarına yönelik aşağıdaki gibi kısa bir rapor sunmuştuk.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Araştırmalara göre:  40 milyon aktif sosyal medya hesabı bulunan Türkiye?deki internet kullanıcıları; gün içerisinde ortalama 4 saat 37 dakikayı internette, 2 saat 51 dakikayı mobil internette ve 2 saat 56 dakikayı ise sosyal medyada geçiriyor. 40 milyon aktif sosyal medya hesabının %80?ine ise mobilden erişim yapılıyor. (etohum)

Buradaki bilgilerden hareketle sosyal medya üzerinden alışverişin gerekliliğine değinmiştik.
Sosyal medya üzerinden alışverişe en güzel örneklerden biri : Shopinta
Fotoğraf paylaşım uygulaması olarak bildiğimiz Instagram‘da takipçi yöntemiyle alışveriş yapmaya son verecek yeni bir uygulama. Shopinta ile kullanıcılara Instagram hesaplarını kullanarak ürünlerini yükleme, böylece takipçi sorunuyla uğraşmadan ürünlerini alıcılarla buluşturma, alıcılara da hiç bir satıcıyı takip etmeden ürünleri kolay bir şekilde arama imkanı sunuyor.
Kullanıcı dostu bir arayüze sahip Shopinta şimdilik sadece iOS kullanıcılarının kullanımında ancak çok yakın zamanda Android kullanıcılarının da kullanımına sunulacak.
Shopinta kolay kullanım arayüzü sayesinde ürünü satan ve alan kullanıcıların ürünü daha rahat satma ve satın alma imkanı veriyor. Uygulama, daha çok modayı takip eden kullanıcılara hitap ediyor. Kadın, erkek ve çocuk, aksesuar ve  ev kategorileri içeren Shopinta‘da  ürünleri direk olarak uygulama içinden sipariş edebiliyor ve Kapıda Ödeme seçeneği ile ürün kapınıza geldiğinde ödemeyi yapabiliyorsunuz. Ayrıca beğendiğiniz ürünleri favorilere ekleyerek istediğiniz zaman sipariş verebilir ya da sadece modayı takip etme amaçlı olarak da kullanabilirsiniz.
Shopinta kurucu ortaklarından Oğulcan Yorulmaz ile yaptığımız görüşmede; Şimdilik sadece instagram hesabı ile üye olunan uygulamanın yeni çıkacak versiyonda e-posta ile giriş yapma özelliğinin eklenmesi ile instagram hesabı olmayan kitleye de ulaşmayı hedeflediklerini ve bunun gibi yenilikçi özelliklerle birlikte adından çok söz ettirecek bir uygulama haline getirmek istediklerini belirttiler.
Shopinta - Uygulama Özellikleri
? ShopInta Facebook [Tıklayabilirsiniz]
? ShopInta Twitter[Tıklayabilirsiniz]
? ShopInta Instagram[Tıklayabilirsiniz]
? ShopInta Google+[Tıklayabilirsiniz]

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

  1. Instagram üzerinden çok kısıtlı yöntemlerle alışveriş yapılıyordu. bu şekilde hem güvenilirlik artacak hem sosyal medya daha güçlü hale gelecek bence. güzel bir uygulama kullanan kitle oluşur gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz