Instagram‘ın çoklu kullanıcı ile giriş yapabilme desteğini Android cihazlara getirdiğini bir yazımızda belirtmiştik. Yakın zamanda Instagram‘ın bu özelliği IOS cihazlarda da kullanılabilir hale getireceği söyleniyordu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Instagram için gelen son güncelleme ile birlikte artık çoklu kullanıcı desteği IOS cihazlarda da kullanılabilir durumda.

Bu özellik sayesinde Instagram iki kitleyi hedef alıyor. İlk kitle birden çok hesap kullanma eğilimi çok yüksek olan genç kullanıcı kitlesi. İkinci kitle ise Instagram iş amaçlı kullanan kullanıcıları hedef alıyor. İş amaçlı kullanan kullanıcılar bundan önceki kulanım şeklinde bireysel hesaplarına giriş için iş hesaplarından çıkmak zorunda kalıyorlardı.

Yapılan araştırmalara göre çoklu kullanıcı desteği olmaması durumunda insanların hesap değiştirerek diğer hesapları kontrol etme sıklıkları azalıyor. Ancak çoklu hesap olması durumunda insanlar diğer hesaplarına geçiş imkanı olduğu için aktif kullanım sürelerinde bir artış gözleniyor.

Bu sayede Instagram iki yönden kazanmayı planlıyor. Birinci yönü kullanıcıların uygulamada geçirdikleri süreyi arttırmayı planlıyor. Bir diğer kazanmayı planladığı nokta da aktif kullanıcı sayısını arttırmak. Birden çok hesap kullanan kullanıcıların zamanla diğer hesapları pasif duruma düşecekken bu düzenleme ile diğer hesaplarda da bir aktiflik oluşacak.

Aşağıda yeni güncelleme ile birlikte diğer hesaplarınızı eklemenin resimlerini görebilirsiniz.


 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz