Dünyanın en başarılı fotoğraf paylaşma ve sosyal platformlarından olan Instagram yeni özelliklerini duyurmaya hazırlanıyor. Bu özellikler sayesinde Instagram bir takım eksikliklerini de gidermiş olacak.

Instagram herkesin kullanmaktan zevk aldığı bir uygulama olsa da bir grup eksikleri vardı ve kullanıcılar bu eksikleri başka uygulamalarla gidermeye çalışıyordu. Örnek verecek olursak InstaFollow adındaki ekstra bir uygulama sayesinde kullanıcılar kendilerinin takip ettikleri fakat onları takip etmeyen kullanıcıları görebiliyorlardı.

instagram-yeni-ozellikler-1

Son gelen bu güncelleme sayesinde bu ve benzeri ekstra uygulamalara olan bağımlılık ortadan kalkacak gibi görünüyor.  Şimdilik iOS a gelen bu özellikle arama yaparak ya da takip ettiğiniz arkadaşlar arasında sizi takip edeleri ya da takip etmeyenleri kolayca öğrenebiliyorsunuz. Yandaki görselde örneğini görebilirsiniz.

Aynı zamanda popüler kullanıcıların takipçi sayıları kullanıcı adının yanında görünmeye başlanmış.

Birde Facebook benzeri takip edilmeyen bir kullanıcıyı takip eden bir arkadaşınız varsa bu kişiyi size tavsiye etmeye başlayan Instagram bu sayede kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırmaya çalışmış.

instagram-yeni-ozellikler-2

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi giriniz