HTTPS'e Geçin Google' da Önde Çıkın

0
594

Google aramalarında daha önde çıkmak için; Google’ ın belirlediği kurallara göre oynamak gerekiyor. Google nasıl bir site istiyorsa, sitenizde o yönde bir değişikliğe gitmeniz gerekiyor, yoksa arama sonuçlarında kendinizi görmemeye başlarsınız.
Gelişen zamanın standartlarına göre Google arama sonuçlarını listeleme mantığında değişikliklere gidiyor ve bunu bildiriyor. Mobil kullanımın arttığı ve mobilden yapılan aramaların normal aramaları geçtiği dönemde; Google açıklama yaparak Mobil Görünümlü sitelere öncelik vereceğini duyurmuştu.
Son zamanlarda siber saldırılar gündemi meşgul etmeye devam ederken; Google’ dan yeni bir haber daha geldi. Kullanıcılarını siber saldırılardan korumak isteyen Google; sitelerin daha güvenli olması için site sahiplerini önlem almaya zorluyor.
Google SSL(Secure Sockets Layer – Güvenli Yuva Katman) kullanan sitelere arama sonuçlarında öncelik vermeye başladığını duyurdu.
Web tarayıcısı ile web sunucusu arasında gidip geden verileri şifreleyen SSL ile korunan siteler http: yerine https: ile başlıyor.
Google’ın yeni düzenlemesiyle birlikte SSL sertifikası kullanan siteler, arama sonuçlarında rakiplerine göre daha üst sıralarda gözükecek. Siber saldırılara karşı daha güvenli olmak ve arama sonuçlarında geriye düşmemek için SSL sertifikası kullanmaya başlayabilirsiniz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz