GTA 5‘in piyasaya çıkışından sonra kendisine gösterilen ilginin azalmaya başlaması ile GTA 6 için yeni dedikodular çıkmaya başladı. Her ne kadar animasyonları hala güncelliğini ve kullanıcıların ilgisini korusa da baktığımızda GTA 5 2013 yılında piyasaya sürülmüş bir oyun ve konsol sektöründeki gelişmeleri düşündüğümüzde artık yavaş yavaş eski bir oyun sayılır diyebiliriz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
GTA Yeni Oyun İle Geliyor
GTA Yeni Oyun İle Geliyor

Oyunun çıkacağı dedikodularının başlaması ile birlikte ortaya birkaç söylenti yayılmaya başlandı bile. Bu dedikoduların başında bugüne kadar harita olarak Amerika seçilirken bu sefer harita olarak Japonya‘nın başkenti Tokyo‘nun seçileceği yönünde idi. Bununla birlikte senaryoda da değişiklikler olacağı idi. Bundan önceki sürüm olan GTA 5 de 3 farklı karakter üzerinden kurgulanan senaryo GTA 6‘da değişikliğe uğrayacaktı.

Bu söylentilerin dışında da bugüne kadar ana karakter olarak bir erkek seçen şirket yeni oyunda kadın bir ana karakter ekleyeceği de gelen dedikodular arasında.

GTA Yeni Oyun İle Geliyor
GTA Yeni Oyun İle Geliyor

Bu dedikodular yeni oyun geleceği söylentileri ile başladı. Ancak süreç içerisinde Tokyo seçeneğinin çokta makul olmadığı görülüyor gibi. Tokyo‘nun şehir yapısı ve kalabalığı GTA kullanıcılarının alışmış olduğu Amerika haritasındaki rahatlık ve senaryodaki insanların Gangster görünümünden çok daha farklı. Şuan için Tokyo daki insan yapısı belli oranlarda benzetilebilir denirse de şuan için oyunun Amerika dışına çıkma ihtimali çokta gerçekçi durmuyor. Oyunun piyasaya çıkış tarihi olarak 2019 yılı ön görülüyor. Bakalım yeni gelen oyun karşımıza ne yeni özellikler senaryolar sunacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz