Tarihe damgasını vuran GTA serisi yeni oyun için çalışmalara başlandığını  resemen açıkladı.  GTA 6‘yı bekleyenler için ilk kez resmi bir haber gelmiş oldu; ancak üzücü bir gelişme de var: Screirer’ın raporuna göre oyun henüz geliştirme sürecinin ilk evrelerinde bulunuyor ve yayınlanmasına daha çok var.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Jason Screirer`ın söylediği yazıda genel anlamıyla Rockstra çalışma  şartlarını odaklanamıyor.  Red Dead Redemption 2’nin geliştirme sürecinde Rockstar çalışanları haftada 60 saati geçen mesailer yapıyorlar. Hatta şirketin kurucularından olan Dan Houser, kendisinin önderliğindeki yazar ekibinin oyunu tamamlamak için haftada 100 saat çalıştığını söyledi. 

Bu ağır çalışma şartlarında son dönemde şirket içersinde problemler yartamış durumda. Çalışanların pek memnun olmadığı belirtiliyor. Rockstar`ın ise son yıllarda – RDR 2  çıkışından ardından – mesai  şartları daha makul seviyelere çekilmeye çalışıyorlar. Burada yeni GTA oyunuyla ilgili de bazı bilgiler verilmiş.

Screirer’ın ifadelerine göre yeni GTA oyunu, çıkış döneminde diğer Rockstar oyunlarına göre biraz daha küçük haritra ölçekli  olabilir. Oyunun daha sonra güncellemelerle genişleyebileceği söyleniyor. Rockstar`ın açıklması göre “amacımız çalışanları üzerindeki yükleri azaltmaya çalışıyoruz” dedi.

Tabi bu sadece Rockstar’ın birkaç planından birisi. Oyun henüz geliştirme sürecinin başlarında olduğu için muhtemelen Rockstar bile birçok konuda henüz tam kararını vermemiştir. Ancak yeni bir GTA oyundan nihayet resmi bir bilgi gelmesi yine de sevindirici. Önümüzdeki günlerde muhtemelen Gta 6 hakıkında fazla detaylar gelemeye devam edicek.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz