Son zamanlarda hisseleri kötü bir seyir izleyen GoPro bu kötü gidişi durdurmak için sürekli yeni atılımlar yapıyor. Son atılımı ile birlikte GoPro Microsoft ile işbirliğine gitme kararı aldı. Bu anlaşma neticesinde Microsoft  kullanıcıları GoPro‘nun dosyalarına daha rahat erişebilir ve düzenleyebilir olacak.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Anlaşmanın detayları iki firma tarafından da gizli tutulurken, söylenenlere göre karşılıklı bir dosya depolama yapısı ve bazı altyapısal teknolojilerin lisanslanmasını içeriyor. Bu lisanslama işlemleri sayesinde GoPro ile çekilen videolar Microsoft cihazlar tarafından kolay müdahale edilebilir olacak.

Bu anlaşma aslından iki şirketin ilk yakınlaşması değil. Bundan önce de Microsoft kendi mağazalarında GoPro satışına başlamıştı. Bu sayede GoPro için bir satış kanalı desteği sağlamıştı.

Son zamanlarda GoPro‘nun kötü gidişatı düzeltmek için aslında bu yaptığı ilk hamle değil. Bundan öncesinde de Periscope üzerinden canlı yayın yapmayı sağlamak için Twitter ile anlaşma sağlamıştı. Bu yaşanan gelişmeler GoPro için borsadaki kötü gidişe biraz olsun dur diyebildi. Bu sayede hisseleri biraz olsun iyiye gitmeye başlayan GoPro‘nun süreçte nasıl şekilleneceği ve bu şekillenme için nasıl adımlar atacağını takip ediyor olacağız.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz