Google’ın yeni Resizer aracı, mobil web tasarımcılarına ve geliştiricilerine herhangi bir URL’yi test etmelerini amaçlıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Araç web tasarımcılarına, geliştiricilerine  web sitelerinin masaüstü, akıllı telefon ya da tablet cihazlar üzerinden nasıl göründüğünü kolayca test etme imkanı veriyor. Web sayfası tasarlarken, sitenizin diğer platformlarda iyi görünmesini umut etmek yerine, gerçek zamanlı olarak diğer cihazlarda nasıl göründüğünü test edebiliyorsunuz.

Geliştirmesini yaptığımız dijital ürünlerin testleri genelde uzun ve meşakkatli oluyor. Çok fazla sayıda cihaz bulunduğundan her bir cihazda test edip sonuçları izlemek kullanıcılar için tasarım aşamasında gerek vakit olarak gerekse donanımsal olarak maliyetli olabiliyor. Bu durumu iyileştirmek üzere yola çıkan Google Design ekibinin ürünü Resizer, tek bir ekran üstünden web sitenizin farklı ekran boyutlarında da nasıl gözüktüğünü size sunarken, tasarımcıların ya da geliştiricilerin o cihaza sahip olmasa bile web sitelerinin o ekranlarda nasıl gözükeceğine dair fikir sahibi olabilmelerini sağlıyor.

Mobil için360-360 phone portrait, 600-600 phone landscape, 720-720 tablet portrait, 1024-1024 table landscape ölçüleri mevcut.

Masaüstü için ise; 480-480 window xsmall, 600-600 window small, 840-840 window medium, 960-960 window medium, 1280-1280 window large, 1440-1440 window xlarge, 1600-1600 window xlarge ölçüleri mevcut.

Caciksever.com için aşağıdaki gibi görüntüleri topladık. Sizde kendi sitenizin farklı boyutlarda nasıl göründüğünü merak ediyor ve incelemek istiyorsanız  design.google.com/resizer adresini ziyaret edebilirsiniz. Enter URL yazan kısma kendi sitenizin url ini vererek incelemeye başlayabilir siniz.

Google'ın yeni Resizer Aracı ile Sitenizin Farklı Cihazlarda Nasıl Göründüğünü İnceleyin
Phone Portrait
Google'ın yeni Resizer Aracı ile Sitenizin Farklı Cihazlarda Nasıl Göründüğünü İnceleyin
tablet lanscape
Google'ın yeni Resizer Aracı ile Sitenizin Farklı Cihazlarda Nasıl Göründüğünü İnceleyin
Window Medium

 

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz