Google.com web domain adresini satın alan bir kişi Google tarafından ödüllendirildi. Domain yönetim sisteminde meydana gelen bir dikkatsizlik sebebiyle Amerika‘ da öğrenci olan Sanmay Ved 29 Eylül tarihinde Google.com domainini satın alabildi.
Ved‘ in bu hatayı tespit etmesi sebebiyle Google kendisine ödül vermek istiyor. Ved ise bu ödülü bir hayır kurumuna bağışlamayı düşünüyor. Google ise bu konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.
Ved yaşadığı bu deneyimi LinkedIn de bir yazı ile detaylı olarak anlattı. Kendisi şuan Amerika‘ da yüksek lisans eğitimi görmekte.
Anlattığına göre; 29 Eylül’ de erken saatlerde Google web site satış sitesinde dolaşırken, Google.com un satılık olduğunu fark etmiş. Bunu görür görmez 12 Dolar ödeyerek domain i satın almış. Hatta bunun ardından artık Google.com‘ un sahibi olduğuna dair bir onay maili almış. Hemen sonrasında Google‘ dan aldığı iptal mailinde ise  “Bu alan adının zaten biri adına kayıtlı olması sebebiyle satış işleminiz iptal edilmiştir” açıklaması yer almış.
Bunun ardından Google güvenlik ekibi tarafından bu hatayı tespit ettiği için kendisine “hata bulucu” ödülü verileceği bildirilmiş.
Ved verilecek bu ödülü Hintli eğitim kuruluşlarına bağışlayacağını bildirmiş. Bunun üzerine Google‘ da ödülü iki katına çıkarmış.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz