Google internet ortamında birbirinden farklı hizmetler sunarken, bu hizmetlerin güvenilirliğine de dikkat ediyor. Bu sebeple 2010 yılından beri güvenlik ödül programını “Google?s Security Reward Program” kullanıcılara sunmuş durumda. Dün yapılan bir duyuruda bu programın kapsamında ciddi değişiklikler olduğu göze çarpıyor. Google Chromebook güvenliği konusunda daha radikal adımlar atmak niyetinde olduğu için maksimum alınabilecek ödülü 100 bin dolara çıkardı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Ödül programında belirtildiğine göre bugüne kadar Google kullanıcıların güvenliğini arttırmak amacı ile geliştirici ve araştırmacılara 2 milyon dolar civarında ödül verilmiş. Buna ek olarak geçen sene 50 bin dolar olarak belirlenen ödülü de bu sene 100 bin dolara çıkarıyor.

100 bin dolarlık ödül için Google‘ın istediği Chromebook‘u misafir kullanıcı profili ile girip hacklemek. Çünkü böyle bir hackleme olması durumunda sistem yeniden yüklense bile hackleme sonucundaki açıklar kapatılamıyor. Bu durumda kullanıcılar için büyük bir güvenlik açığı oluşturuyor.

Bu zamana kadar 50 bin dolar verilen bu ödüle bugüne kadar başvuran olmamış. Birazda bu sebepten insanların denemesi hatta mümkün ise açık kapıları bulması için teşvik etmek adına ödülü arttırmaya karar verilmiş.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz