Proje üretmekten zevk alan yazılımcı, tasarımcı ve girişimcilere sınırlı süre içerisinde bir çok alanda fikirlerini ürüne dönüştürme imkanı veren HACKATHON etkinlikleri popülerliğini şaşırtıcı derecede bir hızla artırmaya ve yayılmaya devam ediyor.
Bu kez de Sinan ve Devrim Yaşar tarafından ABD?de kurulan ve bugüne kadar 20 Milyon dolar yatırım alan Türk Teknoloji Firması Koding tarafından 100 Bin Dolar ödüllü bir hacathon geliyor.
Geçen sene ilk kez duzenlenen yarışmayı, 60 binin üzerinde başvuru arasından, kodlama öğrenmek isteyenlere özel online oyun geliştiren Almanya’ dan  WunderBruders ekibi kazanmıştı.
Bu sene ise IBM sponsorluğunda  yapılacak olan bu yarışmada, katılımcıların veri görselleştirme, üretkenlik uygulaması ve mobil oyun konuları üzerine proje geliştirecekler. Etkinlikte juri tarafından birinci seçilen ekip 100 Bin Dolar‘ın sahibi olacak. 48 saat içerisinde geliştirmesi tamamlanan projele sahiplerinden birinciye 100 bin, ikinciye 30. bin ve üçüncüye ise 10 bin dolar verilmek üzere toplamda 150 Bin Dolar ödül dağıtacak.

Ayrıca kazananlar Silikon Vadisinin yıldız kurucuları ile tanışma konuşma şansına sahip olacaklar.

Bu etkinlikte ister tek başına isterseniz de takım olarak başvuru yapabiliyorsunuz. 12-13 Aralık 2015 tarihinde internet üzerinden yapılacak olan yarışmaya evinizden katılabiliyorsunuz.
Son başvuru tarihi 9 Aralık 2015
Detaylı bigi ve başvuru için tıklayın
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz