Her şey teknoloji konulu; Gerçek yazılımcılar için gerçek Hackathon olan Packathon 23 Ocak 2016′ da Bahçeşehir Üniversitesi’ nde düzenleniyor.
Jstanbul, Pyistanbul,BAU I/O, Crystal Türkiye, PHP Istanbul, Istanbul JUG ve diğer bir çok topluluğun desteğiyle, Türkiye?deki hackathon kültürünü yaşatmak için yepyeni bir Hackathon serisi düzenleniyor.

Packathon nedir?

Packathon?lar, temelde programlama dillerine paket geliştirme üzerine kurulu bir etkinlik. Konu serbest, tek yapmanız gereken bir paket geliştirmek ve eğlenmek.

Paket nedir?

Paketler, programlama dilleri üzerine kurulmuş küçük modüller. NPM üzerindeki Node modüller (node modules), Ruby gem?leri ya da PIP paketleri bunlara örnek verilebilir. Kullandığınız framework?ler, veritabanı kütüphaneleri, vs. tamamı bu paket sistemleri üzerinden yazılımcılara ulaşır.

Ne kadar sürüyor?

Amacımız yorulmak değil, eğlenmek. Ödüller de ?San Francisco yolculuğu!? gibi uçuk değil, daha küçük. Bu yüzden sizi 2 gün boyunca uykunuzdan ederek bir şeyler yapmanız için zorlamıyoruz. Sabahtan akşama kadar sürecek bir etkinlikte, eğlenmek için bir şeyler yapıyoruz.
Packathon ile ilgili tüm detaylar için ve kayıt olmak için linkini ziyaret edebilirsiniz.
Kısa bir süre önce düzenlenen ING Bank Hackathon‘ a ve Garanti Bankası Hackathon‘ a göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum giriniz!
Lütfen isminizi giriniz