Amerika‘ da yaşayan 14 yaşındaki Ahmed Mohamed geçen hafta evde geliştirmiş olduğu saati okuluna getirdi. Ancak okul yetkilileri bu saatin bir bomba olacağından şüphelenip olayı çok büyütüp polise kadar taşıdı. Lise yönetimi tüm tavırlarında tedirgin bir tutum sergileyerek olayı terörist saldırı boyutuna getirdi. Hatta Ahmed ailemi çağırın dese bile bunu yerine getirmediler.
Oysa ki Ahmed‘ in amacı kendi imkanları ile yaptığı saati öğretmenlerine gösterip başarıp başaramadığını anlayabilmekti. Bu küçük yaşına rağmen böyle bilimle uğraşması ödüllendirileceğine aksine çok kötü bir tepkiyle karşılaştı.
Ancak internetin de sayesinde çok kısa sürede bu durum ülke gündemine oturdu. Bunun ardından Ahmed’ e destek çığ gibi büyüdü. Hatta A.B.D.Başkanı Barack Obama Twitter üzerinden Ahmed‘ i destekleyen bir gönderi attı. Bu işlerin olumlu yönde ilerlemesini de kolaylaştırdı.
Güzel saat Ahmed. Bu saati Beyaz Saray'a getirmek ister misin? Umarım çocuklarımız senin gibi bilimden ilham alır. Bu Amerika' yı muhteşem yapar.
Ardından Twitter resmi hesabından Ahmed‘ in destekleyen bir gönderi paylaştı. Ahmed‘ e gelen destek çığ gibi büyüdü. Bu olanların ardından serbest kalan Ahmed  ilk başta çok korktuğunu ancak şimdi bütün insanların desteği sayesinde çok mutlu olduğunu belirtti.
Merhaba Ahmed. Biz de Twitter' da senin gibi bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bizimle birlikte olmak istesen bize mesaj atar mısın?
Bu yaşananlar neticesinde diyebiliriz ki bir çocuğun bilime olan ilgilisi yeteneği gerçekten taktire şayan. Bununla birlikte Barack Obama‘ nın tutumu da insanları mutlu edici boyutta diyebiliriz.
https://vine.co/v/eUpTbbOUO0B
[Güncelleme]
Sosyal Medya’ da yayılan bu güzel olaylardan sonra Ahmed Mohamed‘ e gelen hediyeler.
Ahmed Mohamed' Gelen Hediyeler

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz