İnternet kullanıcıları olarak farklı farklı uygulamalar kullansak da; hemen hemen tüm kullanıcıların ortak kullandığı uygulamalar da mevcut.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook, Twitter, Instagram ve YouTube gibi uygulamalar dünya geneline yayılmış, hemen hemen tüm kullanıcılar tarafından her gün kullanılıyor. Bu uygulamalar her gün kullanılmaları yanında günün tüm saatlerinde de kullanılıyor ve kullanıcılar buralarda uzun vakit geçiriyor.

Hal böyle olunca uygulama sahipleri kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak özellikleri geliştirmeyi ihmal etmiyorlar. Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz ve kullanıcıların gözlerini yormayan Gece Modu özelliği tüm bu popüler uygulamalarda karşımıza çıkmaya başlıyor.

Daha önce Twitter’ da gördüğümüz Gece Modu özelliği YouTube kullanıcılarına da sunuldu.

Peki nedir bu Gece Modu özelliği?

Uygulamalara gelen gece modü özelliği; yapabildiğiniz işlemler değişmeden, var olan fonksiyonlara bir zarar vermeden sistemdeki beyaz tonları karartan bir tasarım değişikliği aslında. Siz uygulamaları biraz daha karanlık bir arayüzden kullanmaya başlıyorsunuz. Web sitelerini veya uygulamaları gece modu özelliği ile birlikte kullanmaya başladığınızda gözleriniz daha az yorulacak.

YouTube Gece Modu Özelliğini Aktifleştirme

YouTube’ a gelen gece modu özelliğini basit bir ayar değişikliği ile aktif hale getirebilir ve gece ile daha uyumlu bir modda videoları izleyebilirsiniz.

Youtube.com‘ u ziyaret edip kullanıcı girişi yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yuvarlak bir alanda profil resminizi göreceksiniz.

Profil resmini tıklayıp açılan menüde Koyu Tema’ yı tıklayın. Size ufak bir ekran açılacak. Buradan bu özelliği aktif hale getirin ve YouTube’u gece modu özelliği ile kullanmaya başlayın. Tasarımı eski haline getirmek için yine aynı yollardan gidip Gece Modu özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz