Samsung, geçen yıl yazılım güncellemeleri açısından mükemmel işler başardı. Şirket, son iki yılda piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarının ve tabletlerinin çoğuna Android 11 güncellemesini zaten yayınladı. Güney Koreli firma, 2019’un başlarında piyasaya sürülen Galaxy A10’a şimdi Android 11 güncellemesini dağıtmaya başladı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Galaxy A10 (SM-A105F), Hindistan’da Android 11 güncellemesini almaya başladı. En son oluşturulan yazılım, A105FDDU6CUH2 donanım yazılımı sürümüyle birlikte gelir ve Haziran 2021 güvenlik düzeltme ekini içerir. Yazılım güncellemesi, Galaxy A10’a birçok yeni özellik ve yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü tasarımı getiriyor.

Yeni özellikler arasında sohbet balonları, tek seferlik izinler, otomatik izin sıfırlama, bildirimler alanındaki konuşmalar bölümü, hızlı ayar geçişlerinin altında özel bir medya oynatıcı widget’ı, arama ekranı için video arka planları ve yeniden tasarlanmış cihaz bakımı bölümü yer alıyor.

Yeni yazılım ayrıca Takvim, Galeri, Mesajlar, Dosyalarım, Hatırlatıcılar, Samsung İnternet, Samsung Klavye ve diğerleri gibi stok uygulamalarının geliştirilmiş ve güncellenmiş sürümlerini içerir. Ebeveyn denetimi özellikleri de önceki sürüme göre güncelleştirilmiş ve iyileştirilmiştir. Galaxy A10 ayrıca en son yazılım güncellemesiyle hata düzeltmeleri, cihaz kararlılığı iyileştirmeleri ve daha iyi güvenlik ve gizlilik alır.

Türkiye’ye yeni güncelleme ne zaman gelecek?

Hindistan’da bir Galaxy A10 kullanıcısıysanız, yeni güncellemeyle ilgili bir bildirim almış olabilirsiniz. Fakat henüz Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında bir bilgi ne yazık ki yer almıyor. Önümüzdeki ay içerisinde yeni güncellemenin yer almasını planlamaktayız.

Yeni sürümün gelip gelmediğini kontrol etmek için ise Ayarlar bölümüne girip, Yazılım Güncelleme bölümüne girdikten sonra “indir ve yükle” butonun üzerine tıklayarak manuel olarak kontrol edebilirsiniz. Samsung, Galaxy A10’u Mart 2019’da Android 9 Pie ile piyasaya sürmüştü. Cihaz, geçen yıl Android 10 tabanlı One UI 2.0 güncellemesini aldı ve bugün yayınlanan Android 11 güncellemesi, son büyük Android işletim sistemi güncellemesi olabilir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz