Facebook yeni video araçlarıyla kullanıcılarına daha fazla özelleştirme sunmaya hazırlanıyor. Facebook bu çıkışıyla Youtube‘ a meydan okuyup, vidyo alanında da tercih edilen ilk seçeneklerden biri olmak istiyor. Güncellemelerin birçoğu Youtube da düzenli olarak yayın yapan kullanıcıların çoğunlukla kullandığı araçlar olması Facebook Web‘ in video alanında büyük bir dilime talip oldugunu gösteriyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook‘ un güncellemeleri iki grupta toplanmış gibi görünüyor. İlki videoların yüklenmesi sırasında, ikincisi de videoları organize etme aşamasında özelleştirmeler sunuyor. İlk özelleştirmeyle birlikte yayıncılar vidyoları belirli bir süre içinde yayınlayıp , gizlilik ayarlarında gerekli düzenlemeleri yapabiliyorlar. Gizli videolar aranamazken, sadece doğrudan bağlantıya sahip kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyor.

İkinci değişiklikle de büyük yayıncılara videolarını kolaylıkla organize edip , toplu değişim imkanı sağlıyor. Ayrıca videoların meta data ları düzenleyip ilk seçeneği de kullanarak dağıtım seçeneklerini ayarlayabiliyor. Bu güncellemelerle Facebook video alanında Youtube‘ a rakip oldu. Yeni özelliklerin kullanıcılara sunulmasıyla nasıl bir etki yaratacağını önümüzdeki gunlerde göreceğiz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz