Yeni yıla sayılı günler kala Facebook‘ un “Your Year” özelliği yeniden profilleri süsler oldu. Ancak bu yıl farklı bir özellikle kullanıma sunulan “Your Year” uygulaması kullanıcılara istemedikleri anıları filtreleme imkanı sunuyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Yıl sonuna yaklaştığımızı internet dünyası ve  sosyal medya platformları sayesinde hergün mutlaka hatırlıyoruz. Bu yılın en çok izlenen videosu, bu yılın en çok kazananı, bu yılın en çok yazılan Twitter başlıkları derken sıra Facebook‘ un artık klişeleşen “Your Year” özelliğine gelmişti. Bugünlerde bolca gördüğümüz Facebook’ un yayınladığı “Your Year” özelliği kullanıcılara tüm senenin özetini sunuyor. Ancak bu yıl diğer yıllardan farklı olarak kullanıcıların hoşuna gidecek yeni bir özellikte içeriyor.

facebook-your-year-detail

The Verge‘ in haberine göre “Your Year” uygulaması bu yıl getirdiği yeni özellikle kullanıcılara anılarını yayınlamadan önce düzenleme seçeneği sunuyor. Bu sayede kullanıcılar yayınlanacak videonun içeriğine kendileri karar verebiliyor. Kullanıcılardan kendi yıllarının özetini paylaşırken can sıkıcı anılarını paylaşmaktan kurtulmuş oluyor. Facebook bu özellikle de kullanıcılarının yüzünü bir kere daha güldürüyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz