Facebook Üçüncü Çeyrek Gelirini Açıkladı: Kar Yine Beklenenin Çok Üzerinde

Facebook beklentilerden çok daha fazla gelir elde ederek geçen yıla oranla %41 artış göstererek 4.5 milyar dolar kâr etti.

0
484

Facebook 2015 yılına ait üçüncü çeyrek dönemine ait gelir raporunu yayınladı. Rapora göre Facebook beklentilerden çok daha fazla gelir elde ederek geçen yıla oranla %41 artış göstererek 4.5 milyar dolar kâr etti.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

New York Borsası‘ nın kapanmasıyla birlikte Facebook üçüncü çeyreğe ait gelirlerini açıkladı. 30 Eylül de sona eren üçüncü çeyrekte 4.5 milyar kazanan Facebook, hisse başına 0,57 dolarla 896 milyon dolar net kâr elde ettiğini duyurdu.

Görünen o ki Facebook her geçen gün daha da değerleniyor. Raporlarda reklam gelirleri hakkında detay veren Facebook toplam reklam gelirlerinin %78′ ini mobil reklamların oluşturduğunu belirtti.

Facebook’ un sahibi Mark Zuckerberg de yaptığı açıklamada güzel bir çeyrek geçirdiklerini ve planladıkları şeylerin neredeyse tamamını gerçekleştirdiklerini söyledi. Şunu da belirtmek isteriz ki Facebook’ un aktif kullanıcı sayısı bir önceki döneme göre %14 arttı.

Facebook’ u günde 1 milyar aktif kullanıcının ziyaret ettiğini bu haberimizde belirtmiştik. Bu kullanıcılar günde 8 milyondan fazla video izleyerek yeni bir rekoru da kırmış oldular.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz