Geçtiğimiz günlerde Facebook CEO‘ su Mark Zuckerberg’ in iki ay babalık iznine ayrılacağını buradan duyurmuştuk. Hatta yazımızda bunun Facebook çalışanları için bir mesaj olabileceğini yazmıştık.
Sonunda beklenen haber geldi ve Facebook bütün çalışanlarına cinsiyet ayırt etmeden ücretli 4 ay doğum izni vereceğini açıkladı. Facebook İnsan Kaynakları yöneticisi  Lori Goler, Facebook sayfasından yaptığı duyuru ile anneler gibi babalarında bebekleriyle zaman geçirmeye ihtiyaçları olduğunu belirtirken, bütün tam zamanlı çalışanlarına, cinsiyet ayırmadan ücretli 4 ay izin vereceklerini açıkladı.
Bu yeni uygulamanın 1 Ocak 2016 tarihinden başlayarak uygulamaya alınacağını belirten yönetici, çok hoşumuza giden duyarlı bir açıklamayla devam ederek, uygulamanın bebek evlat edinenler içinde geçerli olacağını  belirtti.
“Facebook olarak çalışanlarımıza ve onların sevdiklerine  önem vermeye odaklanıyoruz. Hayatlarının her evresinde onların yanında olmayı istiyoruz ve ücretli doğum izni de bunun önemli bir parçası olacak” ifadelerini kullandı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz