Facebook’ un kurucusu Mark Zuckerberg bir ara yaptığı bir konuşmada Facebook Beğen’ in yanından Facebook Beğenmedim eylemini de hayata geçirmek istediklerini ve konu üzerinde çalıştıklarını belirtti. Bu noktadan sonra herkes Beğenmedim butonunu beklerken Facebook; bir buton dışında duruma tepkinizi gösterebileceğiniz farklı emojileri ortaya çıkardı ve bazı ülkelerde bir nevi test amaçlı kullanıcıların beğenisine sundu.
Facebook Reactions (Durum/Tepki Emojileri) ilk olarak geçen sene İrlanda ve İspanya’ da kullanıcıların beğenisine sunuldu. Testler güzel bir karşılık bulurken kısa bir süre sonra Facebook tepki butonları Şili’ de ve hemen arkasından da Portekiz ve Filipinler’ de sırasıyla kullanıcıların kullanımına sunuldu.
Facebook durumunda gayet memnun görünüyor. Bu beş ülkeden sonra Tepki Butonlarını şimdi de Japonya’ da kullanıma sundu. TNW’ e göre Facebook yakın bir tarihte tepki butonlarını tüm dünyada kullanıma sunacak.
Facebook’ tan Chris Cox paylaştığı bir video ile Tepki Butonlarının Japonya’ da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

I’m in Tokyo today to announce the rollout of Reactions in Japan, our sixth country, along with six new Japanese publishing partners for Instant Articles. We’re excited to see how these features get used in Japan, a culture we all learn from in how to communicate visually.
Posted by Chris Cox on Wednesday, 13 January 2016

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz