Facebook Notify Yayında!

0
414

Facebook‘ un Notify adını verdiği yeni bir uygulama hazırladığı haberini bu linkte paylaşmıştık. Beklenen gün geldi ve Facebook Notify uygulaması yayınlandı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Facebook yerinde saymadan sürekli yeni uygulamalar çıkartmaya devam ediyor. Facebook yeni haber uygulaması Notify’ ı kullanıma sundu. Bu yeni uygulamayla Facebook’ un Twitter’ a rakip olabileceği konuşuluyor. Bizde Notify’ ı biraz inceleyelim istedik.

Facebook’ un uzun süredir üzerinde çalıştığı Notify aslında gerçek zamanlı bir haber uygulaması. Notify kullanıcılarına gerçek zamanlı olarak haberleri iletecek olan ve bu amaçla birçok medya kuruluşuyla birlikte çalışan bir uygulama. Uygulamayı indirdikten sonra ilgi alanınıza göre takip etmek istediğiniz kategorileri seçiyorsunuz. Seçtiğiniz kategoride güncel bir haber çıkarsa Notify kullanıcıya bildirimle gösteriyor.

Neden Twitter‘ a rakip olarak söyleyecek olursak, bu haberimizde Twitter’ ın Moments adında yeni bir özellik duyurduğunu söylemiştik. Moments uygulaması da kullanıcılara medya şirketlerinin kullanıcılara haber sunmasını sağlıyor. Aynı Notify da olduğu gibi Moments kategorilere ayrılabiliyor. Bunları göz önünde bulundurursak Facebook Notify bir hayli Twitter Moments’ a benziyor.

Notify’ a dönecek olursak uygulama kullanıcılara haberleri takip etme olanağı sağlıyor. Kullanıcıların haberleri takip etmek için yayın kuruluşlarına abone olmaları yeterli. Uygulama size takip ettiğiniz kategorilerin haberlerini bildirim olarak sunacaktır.

Notify şimdilik sadece iOS platformunda kullanılabiliyor. Yalnızca Amerika‘ da yayına giren uygulama kısa süre içinde bütün dünyada kullanıma sunulacaktır.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz