Facebook’ ta en son ne zaman Not yazdınız?
Uzun zaman önce olduğunu tahmin ediyoruz biz de.
Facebook; unutulan, tarihi geçme noktasına gelen Not Yazma ile ilgili değişikliğe giderek artık kullanıcılarını daha çok Not Yazmaya teşvik etmek istiyor.
Eskiden herhangi bir konuda Facebook’ ta Not Yazarken; ortaya çıkan yazı bir başlık ve içerikten oluşuyordu ve çok sade bir halde kalıyordu. Göz önüne çıkacak bir durumu oluşmuyordu.
Son zamanlarda Not yazma oranının düşmesi Facebook’ u harekete geçirdi ve Facebook Not Yazma ile ilgili yeni bir geliştirmeye imza attı.
Facebook' ta Resimli Yazı Yazma
Yukarıda paylaştığımız resim Facebook’ ta yazılan bir Not’ un ekran görüntüsü. Aslında bakıldığın şuan yazdığımız bu blog yazısından bir farkı yok.
Facebook tam da bunu yapmak istiyor. Yazdığınız Not’ları birer blog yazısı kıvamına getirmek ve bu kapsamda kullanıcılarını Not Yazmaya teşvik etmek.
Bunun için Not Yazma ile ilgili geliştirmeler yaptı ve yayınladığı bir blog yazısı ile duyurusunu yaptı.
Artık daha renkli ve resimli Not’lar yazabilirsiniz. Yazdığınız Not’lara kapak resimleri ekleyebilirsiniz. Notlarınıza resimler ekleyebilirsiniz ve yazıları formatlayabilirsiniz.
Bu şekilde yaptığınızda aslında bir blog yazısı ortaya çıkıyor.
? Resimli Not Yazma ile İlgili Facebook Tarafından Yapılan Duyuru [Tıklayabilirsiniz]
? Sizin ve Arkadaşlarınızın Yazdığı Notlara Göz Atmak için Facebook.com/notes Adresine Bakabilirsiniz [Tıklayabilirsiniz]
Facebook’ un yeni geliştirmesini test etmek için örnek amaçlı resimli bir not yazdık. İşte ekran görüntüsü.
Facebook Resimli Not Yazma - Cacıksever

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz