Facebook, mesajlaşma uygulamasını ana uygulamadan ayırarak geçtiğimiz yıllarda Facebook Messenger‘ ı yayınlamıştı. Facebook üzerinden arkadaşlarıyla mesajlaşmak isteyen kullanıcılarda bu uygulamayı kullanmak zorunda kalmıştı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Zorunlu hale geldiği günden bugüne yoğun bir şekilde kullanılan Facebook Messenger üzerinden aylık ortalama 9,5 milyar fotoğraf paylaşımı yapılıyor. Facebook kullanıcılarına sunduğu yeni özellik Photo Magic‘ le, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak istiyor.

facebook-messenger-photomagic-2

Facebook Photo Magic özelliğiyle kullanıcılara hali hazırda kullandığı yüz tanıma teknolojisini sunuyor. Yoğun olarak fotoğraf paylaşılmasından yola çıkan Facebook, Photo Magic özelliği ile paylaşılan fotoğraflardaki yüzleri tanıyıp, fotoğrafları Messenger üzerinden paylaşmadan otomatik olarak bulduğu arkadaşları öneriyor.

facebook-messenger-photomagic-1

Bu özelliği kullanabilmek için Facebook Messenger uygulamasında Ayarlar bölümünden Photo Magic erişimine izin vermeniz yeterli olacak. AB ve Kanada’ da yasal sınırlar nedeniyle kullanılamayan özellik, 17 Aralık itibariyle yasal sınırlamalar olmayan bütün ülkelerde kullanıma açıldı.

Bunların yanı sıra kişileştirme özelllikleri de güncellenen Facebook Messenger, kullanıcılara sohbetlerine farklı renkler seçme olanağı sunuyor. Aynı zamanda kullanıcılar bağlantılarına istedikleri isimleri verebiliyorlar.

Facebook  geçtiğimiz yılbaşında Android’ de devreye aldığı kar küresi efektini de geri aldı.

Facebook-Messenger-kar-1Facebook-Messenger-kar-2

Kaynak: idownloadblog

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz